Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

30 czerwca 2023

Ministerstwo Sprawiedliwości - Model Dostępnego Sądu

Jako Fundacja Perseus mieliśmy okazję zaangażować się w pracę nad Modelem Dostępnego Sądu (MDS). Przede wszystkim jesteśmy przedstawicielami środowiska osób z niepełnosprawnościami, ale również doradzaliśmy w zakresie uwzględnienia specjalnych potrzeb nie tylko osób z niepełnosprawnościami, lecz całej grupy osób ze szczególnymi potrzebami.

MDS określa konkretne wymogi, jakie powinien spełniać budynek sądu, na każdym z trzech poziomów dostępności:

• minimalnym
  • średnim
  • maksymalny

W zakresie dostosowania architektonicznego, komunikacji poziomej i pionowej, organizacji ciągów komunikacyjnych i ich oznakowania, pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, dodatkowego wyposażenia ułatwiającego orientację w budynku oraz rozwiązań w zakresie należytego przekazu informacji dostosowanego do potrzeb osób o szczególnych potrzebach, w szczególności osób z niepełnosprawnościami.

Zapewnienie dostępu do wymiaru sprawiedliwości dla osób z niepełnosprawnościami

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z konferencji Ministerstwa Sprawiedliwości, gdzie na zaproszenie Ministerstwa wystąpił Pan Patryk Piwko - Wiceprezes Fundacji. Również podczas konferencji uczestniczyła Pani Aleksandra Frąszczak - Prezes Fundacji.

WROĆ DO BLOGA